V375A5T400BN3
Mfr.Part #
V375A5T400BN3
Description
DC DC CONVERTER 5V 400W
Voltage - Output 1 :
5V
Input Voltage-Nom :
375V
Series :
Maxi (400W)
Max Output Current :
80A
Efficiency :
83%
Width :
55.88mm
Max Power Dissipation :
400W
Base Part Number :
V375A5T400
Operating Temperature :
-40°C~100°C
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
400W
Output Voltage :
5V
Height :
13.716mm
Voltage - Input (Max) :
425V
Voltage - Input (Min) :
250V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Datasheets
V375A5T400BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD