V375A54T600BN2
Mfr.Part #
V375A54T600BN2
Description
DC DC CONVERTER 54V 600W
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
54V
Series :
Maxi (600W)
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Output 1 :
54V
Max Output Current :
11.11A
JESD-609 Code :
e4
Max Power Dissipation :
600W
Voltage - Input (Max) :
425V
Power (Watts) :
600W
Height :
13.716mm
Efficiency :
89.6%
Voltage - Input (Min) :
250V
Base Part Number :
V375A54T600
Width :
55.88mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Input Voltage-Nom :
375V
Datasheets
V375A54T600BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD