V375A54M600BS2
Mfr.Part #
V375A54M600BS2
Description
DC DC CONVERTER 54V 600W
Voltage - Input (Min) :
250V
Voltage - Isolation :
3kV
Max Output Current :
11.11A
Voltage - Output 1 :
54V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Power Dissipation :
600W
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Height :
13.716mm
Voltage - Input (Max) :
425V
Output Voltage :
54V
Efficiency :
89.6%
Series :
Maxi (600W)
Width :
55.88mm
Input Voltage-Nom :
375V