V375A48T400BS
Mfr.Part #
V375A48T400BS
Description
DC DC CONVERTER 48V 400W
Voltage - Input (Max) :
425V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Input Voltage-Nom :
375V
Series :
Maxi (400W)
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
250V
Output Voltage :
48V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Width :
55.88mm
Power (Watts) :
400W
Efficiency :
88.3%
Base Part Number :
V375A48T400
JESD-609 Code :
e4
Max Power Dissipation :
400W
Height :
13.716mm
Max Output Current :
8.33A
Voltage - Output 1 :
48V
Datasheets
V375A48T400BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD