V375A48C400BN3
Mfr.Part #
V375A48C400BN3
Description
DC DC CONVERTER 48V 400W
Voltage - Input (Min) :
250V
Voltage - Input (Max) :
425V
Max Power Dissipation :
400W
Max Output Current :
8.33A
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Base Part Number :
V375A48C400
Voltage - Output 1 :
48V
Efficiency :
88.3%
Width :
55.88mm
Power (Watts) :
400W
Series :
Maxi (400W)
OVP, UVLO
Terminal Form :
PIN/PEG
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Output Voltage :
48V
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
Voltage - Isolation :
3kV