V375A3V3T200BN2
Mfr.Part #
V375A3V3T200BN2
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
425V
Max Power Dissipation :
200W
Base Part Number :
V375A3V3T200
Height :
13.716mm
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Width :
55.88mm
not_compliant
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Output 1 :
3.3V
Max Output Current :
60.6A
1
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Input (Min) :
250V
Input Voltage-Nom :
375V
Terminal Position :
Dual
Terminal Form :
PIN/PEG
Approval Agency :
CSA, UL
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Power (Watts) :
200W
Output Voltage :
3.3V
Bulk
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Series :
Maxi (200W)
Efficiency :
78.9%
Datasheets
V375A3V3T200BN2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD