V375A3V3M200BS
Mfr.Part #
V375A3V3M200BS
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Voltage - Input (Min) :
250V
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
425V
Output Voltage :
3.3V
Max Output Current :
60.6A
Operating Temperature :
-55°C~100°C
JESD-609 Code :
e0
Max Power Dissipation :
200W
Efficiency :
78.9%
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Series :
Maxi (200W)
Power (Watts) :
200W
Base Part Number :
V375A3V3M200
Voltage - Output 1 :
3.3V
Height :
13.716mm
Input Voltage-Nom :
375V
Width :
55.88mm
Datasheets
V375A3V3M200BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD