V375A3V3H200BN
Mfr.Part #
V375A3V3H200BN
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Power (Watts) :
200W
Terminal Finish :
Gold (Au)
Voltage - Input (Min) :
250V
Input Voltage-Nom :
375V
Voltage - Input (Max) :
425V
Approval Agency :
CSA, UL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
PIN/PEG
JESD-609 Code :
e4
Series :
Maxi (200W)
1
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
200W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
3.3V
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Width :
55.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
V375A3V3H200
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Efficiency :
78.9%
Height :
13.716mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Max Output Current :
60.6A
Output Voltage :
3.3V
Datasheets
V375A3V3H200BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD