V375A36T600BN3
Mfr.Part #
V375A36T600BN3
Description
DC DC CONVERTER 36V 600W
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
425V
Approval Agency :
CSA, UL
Output Voltage :
36V
Qualification Status :
Not Qualified
Height :
13.716mm
Number of Functions :
1
Input Voltage-Nom :
375V
Max Output Current :
16.67A
Voltage - Input (Min) :
250V
Efficiency :
88.6%
Series :
Maxi (600W)
Max Power Dissipation :
600W
Voltage - Output 1 :
36V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Power (Watts) :
600W
JESD-609 Code :
e4
Terminal Form :
PIN/PEG
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Trim/Adjustable Output :
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
Base Part Number :
V375A36T600
Width :
55.88mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
V375A36T600BN3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD