V375A32M600BS2
Mfr.Part #
V375A32M600BS2
Description
DC DC CONVERTER 32V 600W
Max Output Current :
18.75A
Height :
13.716mm
Max Power Dissipation :
600W
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Output 1 :
32V
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Max) :
425V
Series :
Maxi (600W)
Voltage - Input (Min) :
250V
Efficiency :
88.1%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Base Part Number :
V375A32M600
Current - Output (Max) :
18.75A
Feature :
OVP, UVLO
Min Input Voltage :
250V
Max Operating Temperature :
100°C
Power (Watts) :
600W
Through Hole
Length :
116.84mm
Voltage - Isolation :
3kV
Max Input Voltage :
425V
Applications :
ITE (Commercial)
Datasheets
V375A32M600BS2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD