V375A24H600BN
Mfr.Part #
V375A24H600BN
Description
DC DC CONVERTER 24V 600W
Power (Watts) :
600W
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Input (Min) :
250V
Efficiency :
87.5%
JESD-609 Code :
e4
Max Output Current :
25A
EAR99
Terminal Form :
PIN/PEG
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Approval Agency :
CSA, UL
Qualification Status :
Not Qualified
Base Part Number :
V375A24H600
Input Voltage-Nom :
375V
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Max) :
425V
Output Voltage :
24V
Max Power Dissipation :
600W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Height :
13.716mm
Series :
Maxi (600W)
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Isolation :
3kV
Datasheets
V375A24H600BN
Vicor V375A24H600BN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD