V36ZU80PX2855
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V36ZU80PX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 36V 2KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Voltage Rating (DC) :
28V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Circuits :
1
HTS Code :
Capacitance @ Frequency :
12000pF @ 1MHz
Varistor Voltage (Max) :
39.6V
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Typ) :
36V
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Varistor Voltage (Min) :
32.4V
Published :
JESD-609 Code :
e3
Energy :
160J
Maximum AC Volts :
23V
Package / Case :
Disc 20mm
Resistor Type :
VARISTOR
Reach Compliance Code :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Varistor Voltage :
36V
Max Voltage Rating (AC) :
23V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Surge Current :
2kA
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ZU
Datasheets
V36ZU80PX2855
Introducing Littelfuse V36ZU80PX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, V36ZU80PX2855 pinout, V36ZU80PX2855 datasheet PDF, V36ZU80PX2855 amp .Beyond Littelfuse V36ZU80PX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.