V300LA10PX1347
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V300LA10PX1347
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 470V 2.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
Radial
Max Surge Current :
2.5kA
Number of Circuits :
1
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Maximum AC Volts :
300V
Varistor Voltage (Min) :
423V
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Disc 10mm
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Resistor Type :
VARISTOR
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Max Voltage Rating (DC) :
405V
Mount :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance @ Frequency :
180pF @ 1MHz
Series :
LA
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
ECCN Code :
EAR99
Energy :
46J
Varistor Voltage (Typ) :
470V
HTS Code :
Varistor Voltage (Max) :
517V
Varistor Voltage :
470V
Datasheets
V300LA10PX1347
Introducing Littelfuse V300LA10PX1347 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, V300LA10PX1347 pinout, V300LA10PX1347 datasheet PDF, V300LA10PX1347 amp .Beyond Littelfuse V300LA10PX1347 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.