V300C5T100BS2
Mfr.Part #
V300C5T100BS2
Description
DC DC CONVERTER 5V 100W
Voltage - Input (Max) :
375V
Output Voltage :
5V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Isolation :
3kV
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
Voltage - Output 1 :
5V
Power (Watts) :
100W
Max Output Current :
20A
Max Power Dissipation :
100W
Input Voltage-Nom :
300V
Voltage - Input (Min) :
180V
Efficiency :
81.5%
Width :
36.83mm
Series :
MICRO (100W)
Height :
13.716mm
Datasheets
V300C5T100BS2
Vicor V300C5T100BS2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD