V300C36T75BS2
Mfr.Part #
V300C36T75BS2
Description
DC DC CONVERTER 36V 75W
Power (Watts) :
75W
Input Voltage-Nom :
300V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Output Voltage :
36V
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Width :
36.83mm
Max Power Dissipation :
75W
Voltage - Input (Max) :
375V
Height :
13.716mm
Series :
MICRO (75W)
Max Output Current :
2.08A
Voltage - Output 1 :
36V
Efficiency :
85.6%