V300C36E150BS
Mfr.Part #
V300C36E150BS
Description
DC DC CONVERTER 36V 150W
Width :
36.83mm
Voltage - Input (Min) :
180V
Max Power Dissipation :
150W
Voltage - Input (Max) :
375V
Series :
MICRO (150W)
Output Voltage :
36V
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
Voltage - Output 1 :
36V
Height :
13.716mm
Input Voltage-Nom :
300V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Efficiency :
87%
Max Output Current :
4.17A
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
150W
Operating Temperature :
-10°C~100°C
Datasheets
V300C36E150BS
Vicor V300C36E150BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD