V300C28M75BN3
Mfr.Part #
V300C28M75BN3
Description
DC DC CONVERTER 28V 75W
Max Output Current :
2.68A
Voltage - Input (Max) :
375V
Voltage - Input (Min) :
180V
Efficiency :
87.3%
Input Voltage-Nom :
300V
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
28V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Power (Watts) :
75W
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Max Power Dissipation :
75W
Width :
36.83mm
Voltage - Output 1 :
28V
Series :
MICRO (75W)
Height :
15.748mm
Datasheets
V300C28M75BN3
Vicor V300C28M75BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD