V300C15H75BN3
Mfr.Part #
V300C15H75BN3
Description
DC DC CONVERTER 15V 75W
Voltage - Output 1 :
15V
Height :
15.748mm
Series :
MICRO (75W)
Power (Watts) :
75W
Max Output Current :
5A
Width :
36.83mm
Output Voltage :
15V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
375V
Max Power Dissipation :
75W
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Input Voltage-Nom :
300V
Voltage - Input (Min) :
180V
Efficiency :
85.2%
Datasheets
V300C15H75BN3
Vicor V300C15H75BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD