V300B5E150BN2
Mfr.Part #
V300B5E150BN2
Description
DC DC CONVERTER 5V 150W
Series :
MINI (150W)
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-10°C~100°C
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Width :
55.88mm
Max Output Current :
30A
Max Power Dissipation :
150W
Input Voltage-Nom :
300V
Height :
15.748mm
Output Voltage :
5V
Voltage - Input (Min) :
180V
Voltage - Input (Max) :
375V
Power (Watts) :
150W
Efficiency :
83%
Voltage - Output 1 :
5V
Datasheets
V300B5E150BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD