V300B5C200BS3
Mfr.Part #
V300B5C200BS3
Description
DC DC CONVERTER 5V 200W
Max Output Current :
40A
Width :
55.88mm
Series :
MINI (200W)
Efficiency :
83%
Power (Watts) :
200W
Height :
13.716mm
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Input Voltage-Nom :
300V
Voltage - Input (Min) :
180V
Voltage - Input (Max) :
375V
Output Voltage :
5V
Voltage - Output 1 :
5V