V300B5C150BS
Mfr.Part #
V300B5C150BS
Description
DC DC CONVERTER 5V 150W
Max Power Dissipation :
150W
Max Output Current :
30A
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
375V
Input Voltage-Nom :
300V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Output Voltage :
5V
Height :
13.716mm
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Min) :
180V
Series :
MINI (150W)
Efficiency :
83%
Voltage - Output 1 :
5V
Power (Watts) :
150W
Datasheets
V300B5C150BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD