V300B48T150BN
Mfr.Part #
V300B48T150BN
Description
DC DC CONVERTER 48V 150W
Voltage - Output 1 :
48V
Efficiency :
87.3%
Power (Watts) :
150W
Max Power Dissipation :
150W
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
180V
Input Voltage-Nom :
300V
Max Output Current :
3.13A
Output Voltage :
48V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
MINI (150W)
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Max) :
375V
Height :
15.748mm
Datasheets
V300B48T150BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD