V300B48M150BS
Mfr.Part #
V300B48M150BS
Description
DC DC CONVERTER 48V 150W
Efficiency :
87.3%
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Surface Mount :
Output Voltage :
48V
Series :
MINI (150W)
Voltage - Isolation :
3kV
Current - Output (Max) :
3.13A
Power (Watts) :
150W
Voltage - Input (Min) :
180V
Voltage - Output 1 :
48V
Voltage - Input (Max) :
375V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Input Voltage-Nom :
300V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Width :
55.88mm
Datasheets
V300B48M150BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD