V300B3V3E100BS3
Mfr.Part #
V300B3V3E100BS3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 100W
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Power (Watts) :
100W
Operating Temperature :
-10°C~100°C
Input Voltage-Nom :
300V
Height :
13.716mm
Max Output Current :
30.3A
Voltage - Output 1 :
3.3V
Efficiency :
80.8%
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Min) :
180V
Series :
MINI (100W)
Max Power Dissipation :
100W
Voltage - Input (Max) :
375V
Datasheets
V300B3V3E100BS3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD