V300B36H150BS3
Mfr.Part #
V300B36H150BS3
Description
DC DC CONVERTER 36V 150W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Input Voltage-Nom :
300V
Max Power Dissipation :
150W
Efficiency :
87.2%
Voltage - Output 1 :
36V
No
JESD-609 Code :
e0
NOT SPECIFIED
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
36V
Height :
13.716mm
Power (Watts) :
150W
Voltage - Input (Min) :
180V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Voltage - Input (Max) :
375V
Series :
MINI (150W)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Max Output Current :
4.17A
Width :
55.88mm
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Datasheets
V300B36H150BS3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD