V300B36E250BS
Mfr.Part #
V300B36E250BS
Description
DC DC CONVERTER 36V 250W
Voltage - Input (Max) :
375V
Height :
13.716mm
Voltage - Output 1 :
36V
Voltage - Input (Min) :
180V
Max Power Dissipation :
250W
Input Voltage-Nom :
300V
Operating Temperature :
-10°C~100°C
Efficiency :
87.1%
Series :
MINI (250W)
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Output Voltage :
36V
Width :
55.88mm
Max Output Current :
6.94A
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
250W
Datasheets
V300B36E250BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD