V300B2T100BS
Mfr.Part #
V300B2T100BS
Description
DC DC CONVERTER 2V 100W
Voltage - Output 1 :
2V
Series :
MINI (100W)
Height :
13.716mm
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Voltage - Input (Min) :
180V
Voltage - Input (Max) :
375V
Max Power Dissipation :
100W
Power (Watts) :
100W
Width :
55.88mm
Output Voltage :
2V
Input Voltage-Nom :
300V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Isolation :
3kV
Max Output Current :
50A
Efficiency :
74%
Datasheets
V300B2T100BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD