V300B2T100BN2
Mfr.Part #
V300B2T100BN2
Description
DC DC CONVERTER 2V 100W
Voltage - Output 1 :
2V
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Voltage - Input (Min) :
180V
Series :
MINI (100W)
Max Power Dissipation :
100W
Width :
55.88mm
Max Output Current :
50A
Height :
15.748mm
Terminal Form :
PIN/PEG
JESD-609 Code :
e0
NOT SPECIFIED
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Efficiency :
74%
Power (Watts) :
100W
Input Voltage-Nom :
300V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Output Voltage :
2V
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Packaging :
Bulk
Voltage - Input (Max) :
375V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
V300B2T100BN2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD