V300B28T150BN3
Mfr.Part #
V300B28T150BN3
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
Series :
MINI (150W)
Max Output Current :
5.36A
Type :
Isolated Module
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Input Voltage-Nom :
300V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
150W
Height :
15.748mm
Width :
55.88mm
Output Voltage :
28V
Voltage - Input (Min) :
180V
Max Power Dissipation :
150W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Efficiency :
87.4%
Voltage - Output 1 :
28V