V300B24T250BN3
Mfr.Part #
V300B24T250BN3
Description
DC DC CONVERTER 24V 250W
Series :
MINI (250W)
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Height :
15.748mm
Output Voltage :
24V
not_compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
250W
Max Output Current :
10.42A
Voltage - Input (Max) :
375V
Voltage - Input (Min) :
180V
Max Power Dissipation :
250W
Efficiency :
87.5%
9
Packaging :
Bulk
Voltage - Output 1 :
24V
Width :
55.88mm
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Input Voltage-Nom :
300V