V300B12M250BS3
Mfr.Part #
V300B12M250BS3
Description
DC DC CONVERTER 12V 250W
Input Voltage-Nom :
300V
Output Voltage :
12V
Voltage - Input (Min) :
180V
Voltage - Input (Max) :
375V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
250W
Height :
13.716mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Output Current :
20.83A
Series :
MINI (250W)
Voltage - Output 1 :
12V
Max Power Dissipation :
250W
Efficiency :
86.3%