V300A8M300BN3
Mfr.Part #
V300A8M300BN3
Description
DC DC CONVERTER 8V 300W
Max Power Dissipation :
300W
Voltage - Input (Min) :
180V
Power (Watts) :
300W
Voltage - Input (Max) :
375V
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
13.716mm
Output Voltage :
8V
Voltage - Output 1 :
8V
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Input Voltage-Nom :
300V
Width :
55.88mm
Series :
Maxi (300W)
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Terminal Finish :
Gold
Max Output Current :
37.5A
Efficiency :
84.8%
Datasheets
V300A8M300BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD