V300A5T300BS3
Mfr.Part #
V300A5T300BS3
Description
DC DC CONVERTER 5V 300W
Width :
55.88mm
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
180V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Height :
13.716mm
Input Voltage-Nom :
300V
Max Power Dissipation :
300W
Power (Watts) :
300W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Output Voltage :
5V
Efficiency :
84.2%
JESD-609 Code :
e0
Max Output Current :
60A
Voltage - Output 1 :
5V
Series :
Maxi (300W)
Voltage - Input (Max) :
375V
Datasheets
V300A5T300BS3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD