V300A5E400BN3
Mfr.Part #
V300A5E400BN3
Description
DC DC CONVERTER 5V 400W
Output Voltage :
5V
Voltage - Input (Min) :
180V
Height :
13.716mm
Number of Outputs :
1
JESD-609 Code :
e0
Max Power Dissipation :
400W
Power (Watts) :
400W
Voltage - Output 1 :
5V
Efficiency :
83%
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Max) :
375V
Voltage - Isolation :
3kV
Max Output Current :
80A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Input Voltage-Nom :
300V
Series :
Maxi (400W)
Operating Temperature :
-10°C~100°C
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Datasheets
V300A5E400BN3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD