V300A3V3M264BG2
Mfr.Part #
V300A3V3M264BG2
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 264W
Efficiency :
81%
Voltage - Input (Min) :
180V
Input Voltage-Nom :
300V
Output Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Width :
55.88mm
Max Power Dissipation :
264W
Power (Watts) :
264W
Terminal Finish :
Gold (Au)
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
Base Part Number :
V300A3V3M264
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
3.3V
Max Output Current :
80A
Voltage - Input (Max) :
375V
Series :
Maxi (264W)
JESD-609 Code :
e4
Height :
15.748mm
Datasheets
V300A3V3M264BG2
Vicor V300A3V3M264BG2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD