V300A3V3C200BN3
Mfr.Part #
V300A3V3C200BN3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Width :
55.88mm
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
13.716mm
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Max Power Dissipation :
200W
Output Voltage :
3.3V
Input Voltage-Nom :
300V
Power (Watts) :
200W
Series :
Maxi (200W)
Voltage - Input (Max) :
375V
Efficiency :
79.6%
Voltage - Output 1 :
3.3V
Max Output Current :
60.6A
Voltage - Input (Min) :
180V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Datasheets
V300A3V3C200BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD