V300A36T400BN2
Mfr.Part #
V300A36T400BN2
Description
DC DC CONVERTER 36V 400W
Efficiency :
88.2%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Max Power Dissipation :
400W
Power (Watts) :
400W
Voltage - Input (Min) :
180V
Max Output Current :
11.1A
Width :
55.88mm
Height :
13.716mm
Voltage - Input (Max) :
375V
Voltage - Output 1 :
36V
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
Maxi (400W)
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Output Voltage :
36V