V300A28C400BS
Mfr.Part #
V300A28C400BS
Description
DC DC CONVERTER 28V 400W
JESD-609 Code :
e0
Max Power Dissipation :
400W
Voltage - Isolation :
3kV
Pbfree Code :
No
Width :
55.88mm
Power (Watts) :
400W
Height :
13.716mm
Max Output Current :
14.3A
Voltage - Output 1 :
28V
Voltage - Input (Min) :
180V
Series :
Maxi (400W)
Input Voltage-Nom :
300V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Output Voltage :
28V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Voltage - Input (Max) :
375V
Efficiency :
87%
Datasheets
V300A28C400BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD