V300A24T400BS
Mfr.Part #
V300A24T400BS
Description
DC DC CONVERTER 24V 400W
Max Output Current :
16.6A
Input Voltage-Nom :
300V
Pbfree Code :
No
Voltage - Input (Max) :
375V
Series :
Maxi (400W)
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Height :
13.716mm
Efficiency :
86.3%
Output Voltage :
24V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Min) :
180V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
400W
Max Power Dissipation :
400W