V300A24T400BN
Mfr.Part #
V300A24T400BN
Description
DC DC CONVERTER 24V 400W
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Input (Max) :
375V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Input (Min) :
180V
Max Power Dissipation :
400W
Width :
55.88mm
Power (Watts) :
400W
Efficiency :
86.3%
Max Output Current :
16.6A
Height :
13.716mm
Series :
Maxi (400W)
Input Voltage-Nom :
300V
Output Voltage :
24V
Voltage - Output 1 :
24V