V28A8C200BS
Mfr.Part #
V28A8C200BS
Description
DC DC CONVERTER 8V 200W
Series :
Maxi (200W)
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Power (Watts) :
200W
Max Power Dissipation :
200W
Efficiency :
80.9%
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
8V
Width :
55.88mm
Voltage - Output 1 :
8V
Height :
12.7mm
Max Output Current :
25A
Voltage - Input (Max) :
36V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.50 H 116.8mmx55.9mmx12.7mm
Input Voltage-Nom :
28V
Voltage - Input (Min) :
9V
Datasheets
V28A8C200BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD