V28A6V5C200BS2
Mfr.Part #
V28A6V5C200BS2
Description
DC DC CONVERTER 6.5V 200W
Power (Watts) :
200W
Terminal Finish :
Gold (Au)
Height :
12.7mm
Voltage - Output 1 :
6.5V
Approval Agency :
CE, TUV, UL
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.50 H 116.8mmx55.9mmx12.7mm
Voltage - Input (Min) :
9V
Series :
Maxi (200W)
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Max) :
36V
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Isolation :
3kV
Max Output Current :
30.77A
Input Voltage-Nom :
28V
Efficiency :
78.8%
Output Voltage :
6.5V
Datasheets
V28A6V5C200BS2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD