V28A5H175BN3
Mfr.Part #
V28A5H175BN3
Description
DC DC CONVERTER 5V 175W
Voltage - Output 1 :
5V
Power (Watts) :
175W
Height :
13.716mm
Output Voltage :
5V
Max Power Dissipation :
175W
Voltage - Isolation :
3kV
Width :
55.88mm
Efficiency :
76.8%
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Max Output Current :
35A
Voltage - Input (Min) :
9V
Series :
Maxi (175W)
Voltage - Input (Max) :
36V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Input Voltage-Nom :
28V
Datasheets
V28A5H175BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD