V28A48M200BN2
Mfr.Part #
V28A48M200BN2
Description
DC DC CONVERTER 48V 200W
Voltage - Input (Min) :
9V
Input Voltage-Nom :
28V
Output Voltage :
48V
Efficiency :
82.6%
Power (Watts) :
200W
Voltage - Output 1 :
48V
Width :
55.88mm
Voltage - Isolation :
3kV
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
Maxi (200W)
Max Output Current :
4.17A
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Input (Max) :
36V
Height :
13.716mm
Datasheets
V28A48M200BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD