V28A48H200BS3
Mfr.Part #
V28A48H200BS3
Description
DC DC CONVERTER 48V 200W
Width :
55.88mm
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.50 H 116.8mmx55.9mmx12.7mm
Max Output Current :
4.17A
Output Voltage :
48V
Efficiency :
82.6%
Height :
12.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
9V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Power (Watts) :
200W
Input Voltage-Nom :
28V
Series :
Maxi (200W)
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Input (Max) :
36V