V28A48C200BS3
Mfr.Part #
V28A48C200BS3
Description
DC DC CONVERTER 48V 200W
Output Voltage :
48V
Voltage - Input (Min) :
9V
Max Output Current :
4.17A
Voltage - Input (Max) :
36V
9
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
12.7mm
Voltage - Output 1 :
48V
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Power (Watts) :
200W
Input Voltage-Nom :
28V
Width :
55.88mm
Max Power Dissipation :
200W
Series :
Maxi (200W)
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.50 H 116.8mmx55.9mmx12.7mm
Number of Outputs :
Efficiency :
82.6%
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
V28A48C200BS3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD