V28A24H200BS3
Mfr.Part #
V28A24H200BS3
Description
DC DC CONVERTER 24V 200W
Efficiency :
86%
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
200W
Max Output Current :
8.33A
Series :
Maxi (200W)
OVP, UVLO
JESD-609 Code :
e4
Output Voltage :
24V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Width :
55.88mm
Type :
Isolated Module
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Input (Max) :
36V
Height :
12.7mm
Max Power Dissipation :
200W
Input Voltage-Nom :
28V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.50 H 116.8mmx55.9mmx12.7mm
Voltage - Input (Min) :
9V
Datasheets
V28A24H200BS3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD