V27ZA60PX10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V27ZA60PX10
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 27V 2KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Varistor Voltage :
27V
Capacitance @ Frequency :
13000pF @ 1MHz
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Typ) :
27V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Min) :
24.3V
Max Surge Current :
2kA
Series :
ZA
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Voltage Rating (AC) :
17V
Energy :
120J
Terminal Placement :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Terminal Shape :
Wire
Maximum AC Volts :
17V
Published :
Resistor Type :
VARISTOR
HTS Code :
Package / Case :
Disc 20mm
Mount :
Through Hole
Varistor Voltage (Max) :
29.7V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Max Voltage Rating (DC) :
22V
Datasheets
V27ZA60PX10
Introducing Littelfuse V27ZA60PX10 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 20mm, V27ZA60PX10 pinout, V27ZA60PX10 datasheet PDF, V27ZA60PX10 amp .Beyond Littelfuse V27ZA60PX10 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.