V24A6V5H400BN2
Mfr.Part #
V24A6V5H400BN2
Description
DC DC CONVERTER 6.5V 400W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Terminal Finish :
Gold
Width :
55.88mm
Voltage - Output 1 :
6.5V
Base Part Number :
V24A6V5H400
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Input (Max) :
36V
Max Power Dissipation :
400W
Efficiency :
86.1%
Voltage - Isolation :
3kV
Input Voltage-Nom :
24V
Voltage - Input (Min) :
18V
Series :
Maxi (400W)
Max Output Current :
61.5A
Height :
13.716mm
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Power (Watts) :
400W
Output Voltage :
6.5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
V24A6V5H400BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD