V24A3V3M200BN
Mfr.Part #
V24A3V3M200BN
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Width :
55.88mm
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Isolation :
3kV
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Input (Max) :
36V
Input Voltage-Nom :
24V
Voltage - Input (Min) :
18V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Height :
13.716mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Output Voltage :
3.3V
Efficiency :
79.9%
Series :
Maxi (200W)
Approval Agency :
UL, CSA, TUV
Base Part Number :
V24A3V3M200
Max Output Current :
60.6A
Max Power Dissipation :
200W